Kontaktujte nás

Od svého založení se Severotisk specializuje na tisk a služby s ním spojené, a to pro české i zahraniční klienty.

Prioritou pro náš tým 250 spolupracovníků je spokojený zákazník.

Zákazníkům nabízíme tyto služby

 

Příjem a zpracování zakázky

Service Service

Tisk na nejmodernějších strojích

Service Service

Vazba V1, V2, V3

Service Service

Dokončující zpracování

Service Service

Balení

Service Service

Uskladnění

Service Service

Distribuce

Service Service
 

Profil společnosti

Společnost založilo německé vydavatelství VGP v roce 1992. Vlastní výstavba tiskárny proběhla v následujících letech. V roce 1995 byl uveden do provozu první rotační tiskový stroj a dva roky poté jsme instalovali i druhý rotační tiskový stroj stejné velikosti. V roce 2006 jsme zprovoznili nový, výkonnější rotační tiskový stroj, který významně zvýšil efektivitu naší tiskárny. V listopadu 2018 jsme dokončili výměnu nejstarší rotačky LITHOMAN III 32 za zcela nový stroj LITHOMAN III 48 S.
Severotisk je součástí německého koncernu Euro-Druckservice GmbH (EDS), který je současně majoritním vlastníkem společnosti.

 Počet zakázek

 Obrat v miliónech Kč

Vedení společnosti

O vaše projekty se postaráme

Ing. Milan Černý Jednatel
Ing. Jaroslav Bukáček Výrobně-technický ředitel
Karel Blecha Jednatel odpovědný za obchod
Kateřina Mlnaříková HR Manager
Adrian Oberholzer Obchodní ředitel – export
Petra Oberholzer Sales Development Manager - export
 

Pomáháme

Pomocí sponzorských darů

Svaz tělesně postižených www.svaztp.cz více

Pravidelně spolupracujeme se Svazem tělesně postižených v ČR, pobočka Ústí nad Labem, kterému přispíváme na dopravu v rámci exkurzí, ale také například na pořádání pravidelných, nejen vánočních setkání.

Sportovní klub Brná www.sk-brna.cz více

Podporujeme mladé sportovce a sportovní kluby, kterým přispíváme na vybavení. Jedním z nich je i SK Brná, z.s., fotbalový klub, hrající krajský přebor.

Nadační fond Prolomené Ticho více

V roce 2016 jsme finančně přispěli Nadačnímu fondu Prolomené Ticho, který pomáhá sluchově postiženým dětem, na koupi zvukového procesoru pro neslyšícího chlapce.

Exkurze

Společnost Severotisk chápe svou odpovědnost za rozvíjení talentů v oboru. Proto rádi podporujeme střední a vysoké školy s polygrafickým zaměřením a pro jejich studenty pořádáme exkurze v naší tiskárně. Účastníci si projdou výrobu tiskovin od A až do Z a zblízka si prohlédnou celý proces výroby časopisů, katalogů a letáků. Možnost naživo se seznámit s výrobními postupy přímo v moderní tiskárně studentům vhodně doplní znalosti získané při výuce.

Rádi u nás přivítáme i vaše studenty! Exkurze objednávejte na e-mailu

info@severotisk.cz

Semináře

Své know-how a dlouholeté zkušenosti v oboru si nenecháváme pro sebe. Pokud patříte mezi naše klienty nebo spolupracovníky a chtěli byste lépe pochopit proces výroby tiskovin, rádi se s vámi podělíme o naše znalosti a dovednosti na specializovaných seminářích. Seminář povede některý z našich odborníků, který vám nejen vysvětlí jednotlivé technologické kroky, ale zároveň ochotně zodpoví všechny vaše otázky a zavede vás přímo do našeho moderního polygrafického komplexu, abyste si vše mohli prohlédnout v praxi.

Bližší informace vám poskytne koordinátorka vzdělávacího projektu na e-mailu

info@severotisk.cz

 

Certifikace

Už více než čtvrt století Severotisk

vyrábí tiskoviny, které jsou součástí vašeho života.

Protože nechceme, aby naše prohlášení o kvalitě a ekologické šetrnosti naší polygrafické výroby zněly jako plané sliby, necháváme si je pravidelně potvrzovat od nezávislých auditorů. Díky tomu jsme držiteli hned několika mezinárodně uznávaných certifikátů ISO, které garantují všem našim zákazníkům, že se jim od nás dostane prvotřídních a k přírodě šetrných služeb. Zároveň si plně uvědomujeme svůj díl odpovědnosti za budoucnost naší planety a čistotu přírody, která nás obklopuje.

Už v listopadu 2010 jsme proto vyhlásili environmentální politiku, kterou od té doby prosazujeme na všech úrovních výroby. Jsme hrdí na to, že naše úsilí v tomto směru potvrzují i uznávané certifikáty, které dokládají, že odebíráme a používáme výhradně papír pocházející ze šetrně obhospodařovaných lesů (certifikáty organizací Forest Stewardship Council [FSC] a Programme for the Endorsement of Forest Certification [PEFC]), a že vytváříme produkty prokazatelně šetrnější k životnímu prostředí (certifikát EU Ecolabel)

Politika ISM

Politika ISM

ISO 9001:2015

V květnu 2013 jsme získali certifikaci v oblasti kvality ISO 9001:2008, jako osvědčení o systému kvality pro polygrafickou výrobu. V roce 2016, jsme úspěšně přešli na aktualizovanou verzi normy ISO 9001:2015. V současné době má naše certifikace platnost do roku 2025.

ISO 50001:2018

V prosinci roku 2015 jsme získali certifikaci ISO 50001:2011, jako osvědčení o systému managementu hospodaření s energiemi pro oblast polygrafické výroby. Certifikát má platnost do roku 2024.

ISO 12647-2:2013

V červenci 2015 jsme získali certifikaci ISO 12647-2:2013, jako osvědčení o technologii grafické výroby - Řízení a kontrola výroby rastrových barevných výtažků, nátisku a tisku - postupy ofsetového tisku. Certifikát má platnost do srpna 2025.

SA 8000:2014

V květnu 2015 jsme získali certifikaci SA 8000:2014, jako osvědčení o systému managementu společenské odpovědnosti v oblasti polygrafické výroby. Certifikát má platnost do roku 2024.

FSC® COC C102612 Prohlášení

Prohlášení společnosti Severotisk s.r.o. o jejím závazku uplatňovat certifikovaný systém C-oC podle pravidel FSC®

FSC® COC C102612 Certificate

V říjnu 2015 jsme získali certifikaci FSC® zpracovatelského řetězce, která deklaruje zákazníkovi, že kupuje výrobek z šetrně obhospodařovaných lesů. Číslo naší certifikace je NC-COC-029311.

PEFC COC PEFC/08-33-0018 Certificate

V říjnu 2015 jsme získali certifikace PEFC zpracovatelského řetězce, která deklaruje zákazníkovi, že kupuje výrobek z šetrně obhospodařovaných lesů. Číslo naší certifikace NC-PEFC/COC-029311.

EU ECOlabel

V červnu 2013 jsme získali certifikaci EU ECOlabel, jako osvědčení pro produkty prokazatelně šetrnější k životnímu prostředí. Certifikát má platnost do roku 2028.

ISO 27001:2013

V červenci 2021 jsme získali certifikaci ISO 27001:2013, kterou zákazníkovi deklarujeme, že jeho data jsou u nás v naprostém bezpečí a že bezpečnost informací nebereme na lehkou váhu.

ISO 14001:2015

Plníme své závazky k životnímu prostředí. V červnu jsme proto složili certifikaci ISO 14001: 2015.

Uhlíková stopa 2022

Výsledky měření naší uhlíkové stopy za rok 2022

Modrý Anděl

Certifikace dle standardu DE-UZ195 pro tištěné výroby

Maschinenbesbarkeit certifikát Deutsche Post

Pressepost mit Premiumadress - Deutsche Post

Pressepost mit Premiumadress 2 - Deutsche Post